Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


GDPR ve školách (8.1.2018-14.1.2018)

Neznámý uživatel2018-01-25 00:06:17
To jsou pořád nové a nové zkratky, jako kdyby jich nebylo málo. Nebylo by lepší místo GDPR raději ze studijních důvodů sledovat TKVS, který se v našem životě zřejmě nebude podruhé opakovat?
Pozn.: TKVS = totální kolaps vzdělávacího systému
Neznámý uživatel2018-01-22 09:20:39
PS: "Nařízení" Evropského parlamentu mělo 88 stran, "metodická pomůcka" ministerstva 91 – není to banda -píp-?
Neznámý uživatel2018-01-18 12:18:24
Tak mám pár dní na vyplnění Dotazníku pro pracovníky, kteří zpracovávají osobní údaje. Abych věděla, jak na to, dostala jsem návod - pro každý účel (už jsem přišla asi na 10 účelů - matrika, tisk vysvědčení, úrazy, komisionální zkoušky, přijímání k PŠD, přihláška do ŠD, přihláška ke stravování, katalogová složka, přijímání do MŠ, zprávy na OSPOD, zprávy pro Policii, seznamy na soutěže, seznamy při ubytování na LVVZ, personalistika,.....), pro který je zpracováváme - 1 dotazník = 3 strany. No, to je bašta. Tohle potom předám zřizovateli, ten pověřené osobě a ta mě bude "trénovat" dál. Už se "moooooooc těším". Může se mně někdo divit, že po 27 letech jsem se rozhodla ve funkci skončit? Už toho mám dost. Jsme základka s 9 třídami spolu s mateřinkou se 3 třídami, bez administrativní síly. Přeju všem hezký den :-)
Neznámý uživatel2018-01-15 08:10:44
Už je z toho člověk unavený, psát, zapisovat, administrativa narůstá. Vše pro lidi. Jak říká eurokomisařka Jourová, kdo má vše v pořádku pomalu se ho to netýká. Brát 500 000 měsíčně, je mi asi jedno co se schvaluje, však si lidé poradí. A hlavně, že se budou platit další peníze.
Neznámý uživatel2018-01-13 18:30:31
Už nyní se nedá přebujelá administrativa zvládat. A peněz to bude stát opravdu hodně, jsou nabízena agenturami školení, která pod 3 000 Kč nejdou. A jedno školení nestačí, protože to je takových informací, které se nedají najednou vstřebat. Jak píše kolega níže, je to tahání peněz z provozního rozpočtu, které by se daly využít na údržbu školy,...
Neznámý uživatel2018-01-12 20:21:52
Zlatá slova!!!!
Neznámý uživatel2018-01-12 15:18:41
Neustále je slibováno snížení administrace. A co je tohle? To chce tenhle stát školství zničit. Vždyť ze školství utečou ti poslední, kteří ho drží.
Neznámý uživatel2018-01-12 12:39:08
Jako ředitel malotřídky bojuji celý rok s tím, abych vůbec vyšel s rozpočtem, čas na práci s dětmi mně ukrádají zbytečné administrativní práce. A teď do toho GDPR. Kde na to vezmu čas, kde vezmu finance na placení pověřence? Je to všechno nehoráznost. Až to půjde, ze školství co nejrychleji utíkám.
Neznámý uživatel2018-01-12 08:24:42
Jak to bude s tím pověřencem? To má být někdo ze školy nebo jakási odborně způsobilá osoba za peníze zvenčí?
Neznámý uživatel2018-01-11 19:12:45
Přibude spousta naprosto zbytečných pracovních míst na pozici kontrol apod. Jestli se bude současným tempem zvyšovat množství nic nedělajících úředníků, za chvíli pochcípáme hlady. Nebude nikdo, kdo by upekl chleba a rozvezl ho do obchodů. Ale to nevadí, hlavně že se nikdo nedozví, že Mařenka v průběhu první třídy oslaví sedmé narozeniny.
Neznámý uživatel2018-01-11 14:04:09
Může mně někdo říct, co dělají lidé na Úřadu pro ochranu osobních údajů 8 hodin denně 240 dnů v roce prospěšného pro naše občany? Co by se stalo ve společností, kdyby byl tento úřad den ze dne zrušen?
Neznámý uživatel2018-01-11 08:37:55
Zlodějina a buzerace. Školení a dohled by měly být zdarma - je to problém státní správy.Když jsou peníze na zbytečné a neschopné lidi, kteří to budou dozorovat od zeleného stolu (úřad na ochranu osobních údajů), tak se musí najít i rezerva na alespoň seznámení všech
s touto buzerací, která nemá ani v EU obdoby.
Neznámý uživatel2018-01-10 15:36:53
GDPR - další tunel pro kamarády. To je najednou firem, které udělají, zařídí.... pozor, pokud ne POKUTA!!!!!
Neznámý uživatel2018-01-10 08:34:05
Další naprosto zbytečná administrativita ve školách. V době, kdy si ten, kdo má zájem, může koupit údaje jaké chce, je to o to viditelnější. V době, kdy unikají údaje z policejních spisů si někdo myslí, že další papír něco zachrání. Možná tak flek dalším kamarádům, kteří budou objíždět školy a prudit ředitele, že zámek na dveřích je málo bezpečný a že by se to mělo zlepšit. Nařídí nápravná opatření a pak to pojedou zkontrolovat. Všimli jste si kolik se opět vynořilo firem, které straší a vyhrožují na školeních a končí slovy: "No my Vám to za pár kaček uděláme." Co dělají odbory, asosiace ředitelů škol a další instituce?
Neznámý uživatel2018-01-09 14:02:42
Podle mě je to zase jen malá domů pro nějakou firmu, která na tom vydělá velké peníze. Pro nás to znamená další navýšení administrativy do škol. Hlavně by mě zajímalo z čeho to budou malé školy, které mají už tak malý rozpočet platit.
Neznámý uživatel2018-01-09 00:49:22
Uživateli MŠ mateřská škola.
99 % soukromých firem je obvykle vedeno tak, aby prosperovaly.
GDPR nezmění trend v našem vzdělávacím systému a peníze učitelům nepřidá, tak tím, prosím, neztrácejte čas, stejně to bude zase kdovíjak jinak. Přečtěte si raději:

https://www.irozhlas.cz/komentare/cesko-si-zvolilo-nejjistejsi-cestu-k-chudobe-a-zaostalosti_1706290630_mos

Ve školství zůstávají opravdu asi jen "obětaví blázni."
Dobrou noc.
Neznámý uživatel2018-01-08 10:20:58
o kompetencích.
Neznámý uživatel2018-01-08 10:20:43
Zakažme ústní zkoušení a hodnocení před třídou, ušetříme čas:) Dneska dostat z žáků souvislou gramotnou větu trvá týden. ŠVP jsou plné vznešených plků a kompetencích a realita je horší a horší.
Lucie Polívková2018-01-08 10:13:54
To je otázka... co na to říci?????
Vždyť náš stát je veden jako soukromá firma!!!
Lucie Polívková2018-01-08 10:13:38
To je otázka... co na to říci?????
Vždyť náš stát je veden jako soukromá firma!!!
Lucie Polívková2018-01-08 10:13:13
To je otázka... co na to říci?????
Vždyť náš stát je veden jako soukromá firma!!!
Mgr. Dalibor Fusek2018-01-08 07:14:19
Již jen několik týdnů zbývá nejen školám a školským zařízením, ale v podstatě všem firmám v České republice do náběhu tzv. GDPR, neboli obecného nařízení o ochraně dat. Veškeré průzkumy pak hovoří o tom, že na příslušné nařízení není většina firem vůbec připravena. Ptáme se Vás, jak je na tom Vaše škola a případně, jaké maté poznatky s aplikací opatření souvisejících s danou problematikou.
Úterý 23.04.2024, svátek má Vojtěch


Přihlášení





Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jaký je Váš názor na změny v PHmaxech?

  1. Změny napomůží k optimálnějšímu financování školství (5)
  2. Změny nejsou perfektní, ale je to krok správným směrem (1)
  3. Změny uškodí kvalitě vzdělávání (6)
  4. Změny zásadně likvidují české školství (0)
  5. Nemám na věc jasný názor (2)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.