Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.„Zlaté české ručičky“ minulostí?

autor: Roman Tkadlec - Všechny články autora

Známé pořekadlo "Zlaté české ručičky“ o zručnosti Čechů možná bude patřit minulosti. Důvodem je, že počet lidí, kteří se věnují těmto řemeslným profesím stále klesá a zájem mladé generace o tyto řemesla je mizivý. Všichni by chtěli být manažeři, úspěšní podnikatelé nebo finančníci. A co naše staré dobré řemeslo? Dřív nebylo nad něj a teď jakoby vymizelo ze světa. Tento problém je téměř ve všech učňovských oborech a trápí celou naši republiku. Navštěvuji v rámci svého zaměstnání spoustu firem a s těmito problémy se u nich setkávám. Najít kvalifikovaného zaměstnance je prostě problém. Podle mého mínění by stát měl mít koncepci, jak zatraktivnit klasické obory, jak více propojit firemní sféru s účilišti atd. Myslím, že pokud se dočkáme alespoň nějakého ekonomického růstu, situace o to může být ještě horší. Nevím, jestli je důvodem snižující se kvalita středoškolského školství a na střední školu se dostanou i děti, které by dříve šly na učiliště. Podle mého by měly školy i více komunikovat, občas, v rámci svého zaměstnání připravuji kampaně pro školy na jejich dny otevřených dveří, kde se snaží přilákat více uchazečů. Ve většině případů se ale setkávám, že školy na tohle nemají dostatek financí. Nevím, jestli existují nějaké fondy, kde by školy na tohle mohly čerpat prostředky. Větší komunikace s budoucími žáky a s jejich rodiči by podle mého mínění mohla pomoci tyto školy a obory zviditelnit a zatraktivnit. Situace by mohla být poté o něco lepší, ale chápu, že se jedná o dlouhodobější problém a bude potřeba spoustu promyšlených kroků jak tento trend zvrátit. Snad už se to už postupně děje.


07.12.2014 | Karma článku: 5.69 | přečteno: 2482x
Středa 20.02.2019, svátek má Oldřich


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jak se díváte na současné kroky vlády v oblasti vzdělávání?

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí TOPlist

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.