Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.

Roční volno pedagogů po 10 letech (10.6.2019-16.6.2019)

Neznámý uživatel2019-06-15 10:48:07
A co takhle navrhnout, kdo učí 30 let, že by byl rovnou 3 roky doma?
Nedivme se, prosím, hloupým nápadům finančně negramotných politiků.
Koho jsme si zvolili, toho tam máme. Patří nám to.
Neznámý uživatel2019-06-14 13:29:52
Jakožto "UČITELCE v MŠ", jelikož nás tak všichni nazývají - slovem UČITELKA, by mi stačily volné prázdniny a volno o jarních prázdninách. Očekává se od nás studium na vysoké škole, stejně jako od ostatních pedagogů v ZŠ, SŠ..., denně učíme více hodin, během roku máme fůru akcí pro rodiče s dětmi i děti samotné, avšak plat a volno na úrovni "učitelů" je v nedohlednu...
Emil Kudrnovský2019-06-14 09:23:32
V současnosti je to "holý nerozum". Souhlas s předchozím příspěvkem, spokojený učitel - zaměstnanec nepotřebuje delší volno.
1) "nejsou" peníze na navýšení mezd, abychom přitáhli do školství kvalitnější učitele a tím volnem protečou další miliardy, které ve většině případu budou "vyhozeny z okna",
2) nejsou lidi - jsem rád, že jsem na další školní rok sehnal kvalifikované učitele, tj. volno po 5ti letech znamená, že každý rok budeme potřebovat 20 % lidí navíc. Uvědomuje si to někdo?
3) ve školství potřebujeme kvalifikované profesionály, kteří budou soustavně vzdělávat a budou za to dobře placeni, ne fluktuanty, kteří jdou učit jen kvůli tomu, že budou mít prázdniny či dokonce rok volna.
Navrhované volno nezlepší stav českého školství.
Neznámý uživatel2019-06-13 10:49:41
Jak jsem poznal v Německu a Francii "prevence vyhoření" spočívá v jiných věcech, než je válení se doma v rámci "relaxace". Už jen ta luxusní školní jídelna bez zápachu s úpravou jídla na hony vzdálenou humáči kydnutému na talíř obtloustlou zpocenou ženštinou. O žácích, kteří samostatně pracují a chodí do školy, protože vědí, že bez toho se nechytí. Jak je u nás možné, že žák, který nechodí do školy a fláká se jak může, projde? A hlavně je tam pevný systém a servis. Vybavenost škol, asistenti, pomůcky, mediatéky... Já mám matný dojem, že ani tu blbou třídnici ve Francii ten učitel nevedl, že na to někoho měli.
Neznámý uživatel2019-06-13 10:44:31
Já bych byl docela upřímně rád, kdyby mi nějaký zastánce tohoto podivného volna (na které by měly mít stejný a možná větší nárok zdravotní sestry a lékaři zejména z některých oddělení!) vysvětlil, co konkrétně by ten rok dělal. Jak si ten "odpočinek" představuje. Představa, že sedím doma a beru plný plat - no promiňte, ale to by mě hanba fackovala. Nevytahujte nějaké "studium", už vidím učitele, který rok osm hodin denně leží v knihách a u počítače...
Neznámý uživatel2019-06-11 14:17:30
Díkybohu, že na tento model také přicházíme také v česku!!! V Evropských zemích je to běžný standard, prevence vyhoření, aby učitelky(é) zrelaxovaly a potažmo bylo vzdělávání dětí od MŠ po SŚ zkvalitněno prostřednictvím odpočatých pedagožek(gů). Po 10ti letech imrvére ve škole mezi všemi různostmi podmínek, vztahů, zodpovědnosti, stálé komunikace a obhajování čehokoli... je to nutnost! Máme striktní rozlišení kvalifikací učitelek(ů) podle stupňů vzdělávání, a tak ani není možné změnit prostředí - vzdělávací stupeň, jakési to uvolnění by také pomohlo a občerstvilo.
Neznámý uživatel2019-06-11 14:07:00
Zase mi to sem vlítlo dvakrát, asi předstařecký třes...
Neznámý uživatel2019-06-11 14:06:01
Nemyslím, že je to opravdu potřeba, nedělejme, že jsme jediná pomáhající profese. Když jsem utahanej, stačí si vzpomenout na sestry na onkologii nebo u sociálních lůžek. Ta únava a vyhoření nepramení z práce samotné, ale z podmínek, za kterých učitel v Čechách pracuje a jaké má postavení. Proto jsem zásadně proti tomuto populistickému vytírání očí. Abych mohl jako učitel odborných předmětů jít na stáž do firmy nebo do výzkumu, je nereálné, nikdo se mi nebude věnovat, do ciziny se svou trombózou nepojedu a knížky čtu o prázdninách. Stejně bych sem furt lezl kvůli počítačům, 3D tisku, renovaci pomůcek apod. Nevěřím tomu, že bez kontroly a dokládání se sebou bude český učitel něco dělat. Max. si najde jinou práci. Co v těch "některých zemích" ten učitel vlastně ve volnu dělá, víte to?
Neznámý uživatel2019-06-10 16:16:39
V některých zemích je to běžné. Učitel by si opravdu potřeboval odpočinout. Podmínkou by muselo být, že se nebude zpovídat, co konkrétního ten rok dělal. Mohl by třeba mít i jinou práci mimo školství. Pokud bude nařízeno vzdělávání, opět se toho ochotně ujmou nějaké agentury, které na tom vytřískají slušný kapitál. A učitel by musel třeba ve finále předložit zápisky z těch kurzů. To by bylo o ničem.
Neznámý uživatel2019-06-10 14:47:29
Už takhle nás veřejnost miluje, po tomhle opatření bych se bál, že budu samou láskou sežrán.
Neznámý uživatel2019-06-10 14:45:33
Za prvé už vidím tu dokumentaci, kterou bychom museli po tom roce vyplňovat, úřednická tvořivost nezná mezí. Za druhé bych velmi nerad dával dohromady výuku po někom, kdo by za mě suploval s vidinou, že žáky po 5 - 12 měsících opustí. Za třetí nevěřím, že padesátiletý vyhořelý učitel nastoupí po několika měsících do školy (a školství - stejného jako předtím) nadšený a plný elánu. U mladších není vyloučeno, že nenastoupí vůbec. A konečně za poslední to nechci. Myslím, že pokud by se nestalo nic jiného, jsou to jen vytřené oči populistickým špuntem do pusy, protože jsou tu problémy, jejichž řešení (pochopitelně obtížnější) by mělo mnohem větší efekt i pro pohodu učitelů. Už tu v jiné diskusi bylo zmiňováno, jak je sféra školství přízemní a malicherná (svačinu a přezůvky s sebou), nepružná a plná nedůvěry. Projekty a dotacemi se zalepují samozřejmé potřeby běžné výuky. To už se tu psalo mockrát.
Mgr. Dalibor Fusek2019-06-10 06:10:08
Poslankyně Věra Kovářová (STAN) a skupina poslanců napříč politickými stranami předložila návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, kterým se zavádí "volno pro vlastní vzdělávání". Učitelé by mohli jednou za 10 let čerpat volno v délce 5 až 12 měsíců. V této době by dostávali plat ve výši jejich aktuální tarifní třídy a platového stupně. Zajímalo by nás, co si o tomto nápadu myslíte Vy?
Neděle 16.06.2019, svátek má Zbyněk

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jak mají vypadat přijímačky na SŠ?

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí TOPlist

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.