Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Mají být přijímací zkoušky na střední školy již před podáním přihlášek? (24.6.2024-30.6.2024)

Neznámý uživatel2024-07-18 10:48:45
Když jsem v 8. třídě dělal závěrečné zkoušky, které měly písemnou část, přežil jsem to bez újmy na zdraví.Možná jsou někteří žáci méně psychicky odolní, ale pokud mají při přijímačkách vytvořeno vlídné a vstřícné prostředí,nevadí, že první kontakt se střední školou bude tam, kde se hlásí.A úvaha, že budou dělat přijímačky a pak podávat přihlášku je úplně "ujetá". Příprava na volbu povolání se už nenosí? Podle mého jsou děti zbytečně vystresovány především humbukem, který se v souvislosti s přijímacími zkouškami dělá jak ze strany škol, tak ze strany rodičů.Kdyby rodiče více dbali o přípravu dětí na vyučování (a nemusí to být jen domácí úkoly v klasické podobě), nemusel by úpět domácí rozpočet pod tíhou přijímaček nanečisto.Možná by často stačilo, aby rodiče zvážili, jaké má dítě studijní předpoklady a s dítětem tuto háklivou otázku probrali. Jsou-li na pochybách jistě jim i dětem výchovní poradci i školní psychologové pomohou se orientovat.
Neznámý uživatel2024-07-02 10:59:59
Souhlasím s tím, aby se jednotné přijímací testy konaly na kmenových základních školách, kde jsou žáci ve známém a méně stressujícím prostředí (tedy doufám). Určitě to bude dobré v tom, že si tak budou mopci nastavit lépe parametry výběru školy podle dosažených výsledků.
Neznámý uživatel2024-06-28 21:15:14
2024-06-27 17:14:13 Máte hodně pravdy, jenže učiliště by stejně musela vzít všechno, jinak by to mohla zavřít. Problém je v tom, že se na základní škole přestalo pořádně učit a paměť a cvik jsou sprostá slova.
Neznámý uživatel2024-06-27 17:14:13
Letošní 2. kolo vlastně takto proběhlo, ale je třeba, aby vše bylo hotovo v dubnu. A zkoušky by měli dělat i žáci hlásící se do učebních oborů, aby neproflákali základní školu jako doteď. Někteří se v 1. roč. SŠ projevují tak, jako kdyby na ZŠ nikdy nechodili.
Neznámý uživatel2024-06-27 09:11:22
Kalendář je proti. Buď by se musely zkoušky dělat dříve, tzn. méně času pro žáky na přípravu a další jalové dny do konce školního roku, nebo by se nestíhaly lhůty a řízení by se protáhlo do prázdnin. Zda by žáci volili přiměřeněji svým schopnostem, je otázkou – stejně nebudou vědět, kolik bude zájemců a kolik bodů nakonec bude na přijetí do konkrétní školy stačit.
Mgr. Dalibor Fusek2024-06-23 17:23:32
Zajímalo by nás, co si myslíte o návrhu, kdy by se přijímací zkoušky na střední školy konaly již před podáním samotných přihlášek?
Středa 24.07.2024, svátek má Kristýna


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.