Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Školy a koronavirus (2.3.2020-8.3.2020)

Neznámý uživatel2020-03-27 15:23:49
pardon ... problémů
Neznámý uživatel2020-03-27 14:52:16
Co odhalil koronavirus? Na portálu ceskaskola.cz se píše:

"Najednou ze dne na den chceme, aby učitelé pracovali s dětmi on-line. Aby uměli pracovat s moderními technologiemi. Jenže to něco stojí, víme?
Na spoustě základek mají jeden počítač pro tři učitele v kabinetě. A služební notebook? Koupit je z peněz na provoz? Jako fór dobrý, ale jinak ani náhodou.
Pokud škola neměla někoho, kdo by napsal nějaký byrokratický projektový paskvil kvůli evropským penězům, tak zapomeňte.
Učitelé dnes komunikují s dětmi na svých vlastních počítačích. Jsou to snad živnostníci? Nosí si pokladní do Lídlu vlastní pokladnu a mechanik do Škodovky vlastní šroubovák a vrtačku?"

Zviditelní se mnoho neřešených problémú.
Neznámý uživatel2020-03-12 17:14:14
Každému, kdo závidí učitelům, říkám "Dejte se k nám". Zatím nikdo nepřišel.
Neznámý uživatel2020-03-12 16:55:55
To je kocourkov.
Uživatelka 2020-03-12 10:28:01 nechápe, co je to home office pro ped. zaměstnance a uživatel 2020-03-12 10:55:13 srovnává nesrovnatelné. Výrobní sféru a služby se školstvím a zdravotnictvím. To je apel na to, abychom už konečně něco s tím školstvím udělali. Pokud onemocní pacient, je to viróza, pokud je špatný výrobek, dá se reklamovat, ovšem - pokud je žák neúspěšný ve škole, může za to učitel! V naší škole se všichni chovají zodpovědně - od února do zahraničí nikdo nevycestoval... ani si to nikdo z kantorů nemůže dovolit:-)
Neznámý uživatel2020-03-12 16:35:09
Vážený pane magistře Fusku,
téma je stále aktuální, nové jste nenavrhl. Pokud ho chcete měnit - navrhuji Veřejnost versus koronavirus a školy:-) Děkuji.
Neznámý uživatel2020-03-12 15:59:51
Re:2020-03-12 10:55:13
...ještě dovětek...každý z nás má zodpovědnost za to, co dělá. Každý si své povolání svobodně vybral. Mám svou profesi ráda a snažím se ji vykonávat zodpovědně. Pokud tomu někdo říká sebestřednost, je to jeho názor...
Neznámý uživatel2020-03-12 15:40:58
Vážení,
re:2020-03-12 10:28:01... pedagogy nechala v režimu home office t.j.práce z domu - vše co popisujete ve svém příspěvku...
2020-03-12 10:55:13
Ano, nedivím se. To je přesně situace, kterou jsem popsala...všichni jsou chudáci, jen učitelky jsou na rekreaci......závist je hrozná vlastnost.Také jsem máma dvou dětí...a pro rodiče našich školáků to malichernost není. Možná jen pro Vás...a navíc...moje sestra je zdravotní sestra na MD a celá rodina se aktivovala, aby mohla na výpomoc do nemocnice...vážený/á je nouzový stav...probuďte se!
Neznámý uživatel2020-03-12 10:55:13
Drahá kolegyně 2020-03-10 23:14:14. A vy se divíte,že prodavačka v nákupním centru, která je mámou dvou dětí, bude závidět učitelkám, že mohou zůstat měsíc doma? Já se jí tedy vůbec divím. Po skončení této situace budou dohánět úplně všichni, počínaje výrobními podniky a konče vyčerpaným zdravotním personálem. Dohánění učiva je v této situaci naprostá malichernost a jen ukazuje na sebestřednost učitelské profese.
Neznámý uživatel2020-03-12 10:28:01
U nás jsme to pojali trochu jinak - učitelé sice zadali úkoly žákům - mailem, výjimečně telefonicky či písemně, ale tím pro ně pracovní doba nekončí - dodělávají si "resty" v papírech, dojednáváme narychlo školení a budou se vzdělávat i doma (včetně AP a vychovatelek) atd. Uklízečky taktéž (alespoň u nás) mají stále co vylepšovat a mají nyní čas na věci, ke kterým se jindy nedostanou; jen kuchařky - po 3 dnech v práci budou mít překážku na straně zaměstnavatele (100% náhrada mzdy)a vrátí se až den dva před návratem žáků.
Neznámý uživatel2020-03-11 21:30:08
...a dnes ještě dodatek k 2020-03-10 23:14:14
Požádala jsem kolegyně, aby se vyhýbaly davu (nákupním centrům apod.),dbaly na prevenci a zbytečně necestovaly hromadnou dopravou, aby, až se vrátí žáci do školy, měl kdo učit!!!
Neznámý uživatel2020-03-10 23:14:14
To, co dnes předvedla média....Velice mne zklamal pan ministr Plaga, který veřejně prohlásil dopoledne o uzavření škol - "pro neped. pracovníky je překážka v práci a učitelé musí do práce." Odpoledne píše MŠMT prostřednictvím médií, že "stránky MŠMT zkolabovaly."Jak jinak.... Dále , že ředitel má rozhodnout u zaměstnanců buď o studijním volnu nebo práci z domu. Následně na ČT 24 v podvečer ministr Plaga oznámí veřejnosti, že volno se týká pouze žáků a studentů, kantoři musí do školy..:-) Já věřím, že většina schopných ředitelů zvážila situaci a žákům zadala úkoly bez toho, že by čekala na doporučení MŠMT, kterým "selhaly webové stránky" a pedagogy nechala v režimu home office...Večer pan ministr Plaga doporučuje konečně dle zákoníku práce možnost překážky práce pro zaměstnance. Korunu tomu nasadil pan ředitel z nejmenované školy v Praze. Dává všeobecné rady pro všechny školy - i základní - připouští mezi žáky školy a pedagogy- i-learning...(kdo vše má možnost tuto možnost využít?? snad integrovaní žáci:-)) a pak nás má brát veřejnost vážně??? Jako ředitelka málotřídky dopoledne učím...odpoledne jsme s kolegyní dle vlastního uvážení zadaly žákům úkoly asi na 14 dnů, rodičům jsme rozeslaly předběžné info emailem. Ostatním zaměstnancům jsem zadala samostudium a případně překážku v práci. 14 dní budeme šetřit zřizovateli náklady na provoz - vytápění školy. A posléze dohánět zmeškané nové učivo a poslouchat kritiku, jak jsme si zase užívaly volna....
Neznámý uživatel2020-03-09 09:17:54
Souhlasím - jde o zdraví a o životy, ale všichni furt jen počítají finanční ztráty. Co člověk potřebuje k přežití? Trochu jídla a vodu, léky, teplo, elektřinu. To se dá nějaký ten týden vydržet. Ubyla by všem fůra stresu. A kdo by si rád neodpočinul? :-)
Neznámý uživatel2020-03-08 16:53:59
Vy starší - pamatujete uhelné prázdniny? Tři týdny jsme byli bez školy a na našem vzdělávání to nenechalo žádné stopy. Já se divím, že mlčí ministr školství, především zavřít školu by mělo být v pravomoci ředitele, jediný problém může být hlídání malých dětí, v tom snad by mohli vyjít vstříc zaměstnavatelé. No tak tahle středoevropská montovna vyrobí o deset aut míň, to se toho stane. Buď jde o peníze, nebo o zdraví. V případě mé generace už asi i o život...
Neznámý uživatel2020-03-07 14:57:42
Já se divím, že se školy hromadně nezavřou na dva týdny, než se to přežene. Lidi jezdí o jarních prázdninách do neuvěřitelných pihelí, naprosto nezodpovědně, i "nezávadné státy" jsou podle mého vysoce rizikové, protože netušíte, s kým se tam kdo vystřídá na záchodě. Kdyby lidi zůstali sedět doma v téhle situaci, nebyly by takové problémy.
Neznámý uživatel2020-03-06 10:47:51
2020-03-05 08:57:50 zaplaťpánbu za vás - konečně někdo, komu je fuk pár korun...
Neznámý uživatel2020-03-05 08:57:50
Každý přece ví, že si má mýt ruce a používat kapesník ... Jediné řešení, které odpovídá selskému rozumu, je podle mého názoru nejezdit do míst, kde se nákaza prokazatelně projevila. Itálie atd. Tedy ani do Prahy. Zrušila jsem pro svoje učitele dvoudenní školení, které se mělo v Praze konat za tři týdny. Zaplacenou zálohu oželím, není to závratná částka a za klid a zdraví zaměstnanců mi to stojí.
Neznámý uživatel2020-03-03 11:04:33
Strach nemám. Ono by to pomohlo?
Neznámý uživatel2020-03-03 11:04:04
...a nepůjčujte si ty vaše flašky, které musíte vytahovat jako náhodou v době, kdy dostanete samostatnou práci. Na napití a vyčůrání máte přestávku.
Neznámý uživatel2020-03-03 11:02:43
To se dá těžko posoudit. Navíc obyvatelé zemí českých jsou ukázkoví panikáři. Novináři to usilovně živí v pomýleném přesvědčení, že katastrofické scénáře přitahují. Je zajímavé porovnání s úmrtností na "obyčejnou" každoroční chřipku, leč to nějak nikoho nevzrušuje. To musel přijít koronavirus z Číny, kde se vyrábí všechno včetně virů, aby se začalo zdůrazňovat, že je třeba ohleduplnost, mytí rukou, nechrchlat v tramvaji do dlaně, popř. bližnímu za krk. Číňani, kteří plivou na zem, kadí pomalu na ulici a týrají zvířata v supermarketech jsou nebezpečím pro celý civilizovaný svět.

Školy? Milé děti a kolegové: myjte si důkladně ruce, používejte kapesníky mladší než od minulé sezóny a nekýchejte na celé kolo za smíchu celé třídy. To za vás žádná vláda nevyřeší.
Mgr. Dalibor Fusek2020-03-02 10:32:46
Nejen školy, ale i celá česká společnost a vlastně celý svět momentálně žijí ve strachu z tzv. koronaviru. Zajímalo by nás, zda česká vláda z Vašeho pohledu přistupuje k danému problému zodpovědně anebo jej podceňuje, případně přeceňuje?
Pátek 19.04.2024, svátek má Rostislav


Přihlášení





Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jaký je Váš názor na změny v PHmaxech?

  1. Změny napomůží k optimálnějšímu financování školství (5)
  2. Změny nejsou perfektní, ale je to krok správným směrem (1)
  3. Změny uškodí kvalitě vzdělávání (6)
  4. Změny zásadně likvidují české školství (0)
  5. Nemám na věc jasný názor (2)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.