Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.Placená sekce Legislativy

V této sekci Vám přinášíme nadstandardní služby z oblasti školské legislativy. Aktuálně dostupné informace naleznete v prezentaci s totožným jménem.

Upozorňujeme, že jediným autentickým zněním právních předpisů je znění uveřejněné v tištěné podobě ve Sbírce zákonů.

USKUTEČNĚNÉ ZMĚNY LEGISLATIVY

Novely právních předpisů v úplném znění a s vyznačením novelizovaných změn

Jakmile je ve Sbírce zákonů vydán právní předpis zasahující do oblasti vzdělávání, do 3 pracovních dní je lze v této službě nalézt v rozlišení nového znění v konfrontaci se zněním předchozím.

Anotace právního předpisu

Potřebujete vědět, co nového přináší novela právního předpisu anebo zcela nový předpis? Naše služba Vám tyto informace poskytne, a to v konkretizované a přehledné formě.

Napsali o právním předpisu

Zajímá Vás, co média uvádějí o chystaných či již schválených právních předpisech anebo jejich novelách? Naše služba Vám tyto informace poskytne.

MOŽNÉ LEGISLATIVNÍ ZMĚNY

Změny a úpravy právních předpisů vzniklé legislativním procesem

Služba monitoruje právní předpisy zasahující do oblasti vzdělávání od chvíle, kdy je právní předpis navržen kompetentním orgánem do doby, kdy je vydán ve Sbírce zákonů. Lze tedy monitorovat celý proces schvalování, včetně např. hlasování. Lze nahlédnout už jen samotné návrhy předpisů, které nakonec nebyly realizovány.

Právní předpisy ve Vládě, Poslanecké sněmovně a Senátu

Zajímá Vás, jaké právní předpisy z oblasti školství se právě projednávají v zákonodárných orgánech? Mějte vždy náskok před konkurencí a připravte se na schválení právního předpisu.

LEGISLATIVA V ČASE

Legislativní kalendář

Právní předpis byl již schválen, přesto nenastala jeho účinnost. Služba Vám poskytuje názorný přehled o těchto předpisech tak, abyste nebyli nabytím této účinnosti nijak překvapeni. Současně Vás informuje (30 dní zpět) o předpisech, které již své účinnosti nabyly.

Platné znění právního předpisu v konkrétním čase

Každý školský právní předpis se svým vývojem mění a s tím i platnost jeho konkrétních ustanovení. Z praxe je známo, že je mnohdy potřebné znát platnost právního předpisu k datu konkrétního úkonu. Naše služba Vám přináší vše potřebné pro zjištění, jak daný předpis zněl v dané chvíli.

Novelizace právních předpisů

Služba obsahuje veškeré jednotlivé konkrétní novelizace školských právních předpisů. Zajímá Vás, co se změnilo ke konkrétnímu datu? Nyní již se nejedná o žádný problém.

Platnost legislativy v čase

Byl daný zákon, vyhláška či nařízení vlády v příslušné době platný? Na tuto otázku Vám odpoví tato služba.

PRÁVNÍ VÝKLADY A JUDIKÁTY

Právní výklady MŠMT

Nejste si jisti významem některých ustanovení právního předpisu? Zřejmě nejste jediní. V takovémto případě navštivte naši sekci, kde jsme se snažili sesbírat veškeré výklady právních předpisů, které zveřejnilo MŠMT. Dají se tedy považovat za právně závazné.

Soudní judikáty

Zajímají Vás situace, které nedokázala rozřešit stávající právní úprava? Služba nabízí řešení značně sporných záležitostí z oblasti vzdělávání.

Veřejný ochránce práv a školský ombudsman

Zveřejnil veřejný ochránce práv (ombudsman) anebo školský ombudsman nějaký svůj právní výklad? Veškeré důležité výroky z oblasti vzdělávání a mládeže naleznete na tomto místě.

NIŽŠÍ PRÁVNÍ PŘEDPISY

Vnitřní předpisy v resortu MŠMT

Jakýkoliv vnitřní předpis (směrnice, opatření, příkazy, pokyny, ….) vydaný MŠMT lze v této službě nalézt kdykoliv v logicky uspořádané struktuře.

Inteligentní Věstník

Už Vás nebaví procházet jednotlivé věstníky a hledat v nich svůj konkrétní dokument? Naše služba Vám mnohonásobně urychlí veškeré vyhledávací činnosti.

Soupis zrušených vnitroresortních předpisů v gesci MŠMT

Jestliže již právní předpis není platný, zjistěte, kdy k jeho zneplatnění došlo.

Ostatní platné vnitřní předpisy v gesci MŠMT

Existují právní předpisy, jejichž znění není k dispozici v elektronické formě, přesto jsou platnými. Soupis těchto předpisů naleznete v této službě.

Vnitřní předpisy veřejných vysokých škol

Perlička na závěr. Prostor vysokých škol je řízen zcela jiným právním prostředím než oblast regionálního školství. V příslušné službě Vás odkážeme na právní řešení každé jednotlivé fakulty vysoké školy. Služba je vhodná např. kariérním poradcům škol, kdy mohou poskytnout relevantní informace svým žákům.

Pokud si chcete službu objednat, tak se musíte přihlásit.

Neděle 23.02.2020, svátek má Svatopluk


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Kdybyste si mohli opětovně zvolit, jakou profesní dráhu si zvolíte....

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí TOPlist

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.