Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít


Návod a podmínky na použití rubriky

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí souvisejícími se vzděláváním, případně mládeží.

Práva jednotlivých osob

Komentáře lze používat ve třech různých rovinách práv osob využívajících služeb tohoto portálu. Níže uvádíme tyto skupiny a současně jejich práva.

Typ přispěvatele Možnost reagovat na komentář Možnost nahlásit komentář Možnost okomentovat příspěvek Možnost vytvořit příspěvek
Neregistrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
Sponzor příspěvku

Jak službu používat

Nový komentář mohou založit pouze osoby s licencí sponzorů, a to pouze u konkrétního sponzorovaného příspěvku. Osoby registrované do portálu mají právo příspěvky komentovat. Ostatní osoby mohou příspěvky hodnotit, případně označit, pokud je považují za neetické. Tlačítko „Nahlásit“ je umístěno vždy u každého jednotlivého komentáře.

Pravidla pro používání služby

Při používání komentářů se uživatel zavazuje, že bude jednat eticky a bude ctít veškeré právní normy českého právního systému. Firma Vzdělávací služby nenese zodpovědnost při porušení těchto norem, úplnou zodpovědnost má osoba, která komentář do diskuze umístila, případně na příspěvek reagovala. Pro zefektivnění procesu rušení neetických a jinak nevhodných příspěvků je ke každému příspěvku přičleněno tlačítko „Nahlásit“. Jestliže uživatel dané tlačítko zmáčkne, odešle se administrátorovi upozornění, na základě kterého bude etičnost tohoto komentáře posouzena. Jestliže bude takovýto komentář posouzen jako neetický, bude z fóra odstraněn. Za opakované vkládání neetických a právu odporujících komentářů může být osobě možnost komentovat zcela zamezena.

Konkrétní pravidla

 • Komentátor má právo svobodně vyjadřovat své názory. Nesmí však při tom neoprávněně zasahovat do práv třetích osob, např. poškozovat jejich dobré jméno nebo zasahovat do jejich soukromí.
 • Komentátor nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob.
 • Komentátor nese zodpovědnost za to, aby obsah jeho komentáře nebyl v rozporu se zákony České republiky.
 • Komentátor nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Nesmí propagovat násilí a agresivitu jako prostředek řešení konfliktů.
 • Komentátor nesmí bez dohody s portálem využít svůj příspěvek pro vyhlášení sbírky či pro žádost čtenářské veřejnosti o materiální podporu, a to žádným způsobem a pro žádný účel.
 • Komentátor se zavazuje k etickému a slušnému chování.
 • Komentátor bude psát komentáře pouze o tématech týkajících se školství či vzdělávání, a to i zprostředkovaně.

Postihy při nedodržení pravidel použití komentářů

 • V případech, kdy se komentář netýká povolených v pravidlech komentářů, bude komentář smazán.
 • V případech, kdy se komentátor vyjadřuje neslušně anebo neeticky, bude komentář smazán.
 • V případech, kdy se v komentáři vyskytnou informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nelze dostatečně ověřit, bude komentář smazán.
 • V případě, kdy komentátor poškozuje dobré jméno libovolné osoby anebo zasahuje do cizího soukromí, bude komentář smazán.
 • V případě, kdy komentátor propaguje rasovou, národnostní, náboženskou anebo jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám, může být jeho účet vymazán.
 • V případě, kdy komentátor propaguje násilí a agresivitu, může být jeho účet vymazán.
 • V případě, kdy komentátor využívá komentátor pro vyhlášení sbírky či pro žádost čtenářské veřejnosti o materiální podporu, bude komentátor smazán.

Autorská práva a citování zdrojů

 • Publikováním textů v systému komentářů dává autor souhlas se zveřejněním těchto textů nebo jejich částí na internetové stránce www.vzdelavacisluzby.cz.
 • Autorská práva k textům náleží komentátorovi. Pokud jeho texty publikované na blogu www.vzdelavacisluzby.cz převezme bez jeho vědomí jiné médium, musí do jednání s ním o případném honoráři či stažení článku z tohoto jiného média vstoupit komentátor, nikoli www.vzdelavacisluzby.cz.
 • Komentátor nesmí uveřejnit pod vlastním jménem cizí text nebo jeho část. To platí i pro texty, jejichž autor není znám - například ty, které dostal e-mailem.
 • Cizí text lze v článku použít pouze v rámci citace v souladu s autorským zákonem, tedy zejména tehdy, pokud souvisí s obsahem článku, netvoří-li však větší část textu tohoto článku. Přitom je nezbytné uvést zdroj textu a jeho autora, je-li znám. Není možné přetisknout například prohlášení či jiné sdělení někoho jiného (osoby, hnutí, politické strany apod.) jako hlavní či dokonce jediný obsah článku.
 • Komentátor je povinen uvádět zdroje svých informací, zejména pokud jimi jsou jiná média.
 • Komentátor nesmí používat ve svých textech obrázky z jiných internetových stránek, pokud mu držitel autorských práv neudělil souhlas na jejich použití (ať už osobně nebo v pravidlech stanovujících podmínky přebírání jeho děl). Ve všech případech je komentátor povinen uvést zdroj, odkud obrázek pochází.
 • Komentátor je povinen jednat v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon.
Sobota 25.05.2024, svátek má Viola


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Dotkly se letošní změny v PHMax konkrétně Vaší školy?

 1. Ano, musel(a) jsem propouštět pedagogy (0)
 2. Ano, naštěstí jsem nemusel(a) propouštět pedagogy (1)
 3. Ne, fungujeme stejně jako loni (0)
 4. Ne, systém mi přijde výhodnější pro školu než loni (0)
 5. Nemám na věc jasný názor (1)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.