Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít


Dvojí odklad PŠD

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o řešení následujícího problému: Jedná se o dítě, které navštěvuje speciální MŠ a letos mělo odklad povinné školní docházky. Bude mu tedy ve školním roce 2022 - 2023 8 let, takže podle platné legislativy by měl nastoupit do 1. třídy ZŠ praktické - má lehké mentální postižení. Rodiče však trvají na "druhém" OŠD ze zdravotních důvodů. Bylo jim sděleno, že výjimka neexistuje, ani Kraj ani MŠMT výjimky tohoto typu neudělují (v této fázi jsem Vás žádala o právní rozbor a Vaši odpověď, potvrzující přístup Kraje a MŠMT jsem rodičům tlumočila). Protože však tlak ze strany rodičů pokračuje, ptám se takto: Lze v tomto případě využít § 37/3 Školského zákona - dítě nechat nastoupit do 1. třídy a následně ho vrátit do MŠ, i když dítě už regulérní Odklad ŠD absolvovalo? V případě, že to takto lze, jak se bude oficiálně jmenovat výsledný dokument o vrácení do MŠ, aby byl ekceptovatelný hlavně pro ČŠI? Je případné vrácení 7 letého dítěte do MŠ záležitostí jen ředitele školy, nebo i ŠPZ - kdo výsledný dokument případně vystaví? A jak by probíhalo vřazení dítěte v roce 2023 do 1. třídy ZŠ praktické, kdy mu bude během 1. třídy 9 let? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Nemáte práva zobrazit odpověď

Sobota 02.07.2022, svátek má Patricie


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jak se stavíte k vyhlášení stávkové pohotovosti školskými odbory?

  1. Ocenil bych vyhlášení přímo stávky (3)
  2. Podporuju vyhlášení stávkové pohotovosti (1)
  3. Se stávkovou pohotovostí nesouhlasím (7)
  4. Je mi to úplně jedno (0)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.