Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Nahradí elektronická kniha a tablet klasické učebnice a učební pomůcky? (9.3.2015-15.3.2015)

Neznámý uživatel2015-03-19 11:54:02
Doufám také, že nenahradí. Kniha je nenahraditelná, nepotřebuje elektriku, krásně voní, má ilustrace, slza zanechá na papíře otisk naší emoce. A co čtečka nebo tablet? Kus plastu.
Neznámý uživatel2015-03-15 12:34:16
Jdu do kuchyně a vážím Slabikář - 673 g, tablet váží 803 g s obalem a 598 bez obalu. Tak kde máte ušetření? Stejně bude tahat matematiku, psaní atd. Nejde vůbec o váhu. Ditě v první třídě se má naučit číst a to z knih, pak se naučí používat moderní technologie, což je z hlediska vývoje jasné. Budoucí generace bude používat obojí, ale neměly by se tablety protěžovat a "strkat" za každou cenu všude. Myslím tím 1. stupeň ZŠ.
Neznámý uživatel2015-03-13 16:56:16
Obávám se, že do jisté míry již nahrazují. Má to svá pozitiva, jako zde již jeden pisatel uvedl - lehčí taška do školy, nenamáhají a neničí se tak záda našich dětí. Ale co mne jako matku tíží je nedořešená situace. Děti si pletou tablet s hračkou. Ve škole tak často používají tablet nikoliv jako učební pomůcku, učebnici, ale jako zábavu. Místo toho,aby měli otevřenou učebnici, mají otevřeny stránky internetu, často facebooku a jiných komunikačních kanálů. Učitelé to často neřeší a neřeší to i spousta rodičů. Proto si myslím, že toto by mělo být nějak ve školách řešeno - např.omezený přístup na internet. Žáci by si měli uvědomit, že ve škole se jejich tablet mění v učebnici, učební pomůcku.Závěrem si myslím, že eletronická kniha, tablet pravděpodobně nahradí do budoucna učebnice, ale také pevně doufám, že příští generace je budou využívat plně k tomu, čemu jsou ve školách předurčeny.
Neznámý uživatel2015-03-13 09:30:19
Doufám, že nenahradí.
Neznámý uživatel2015-03-12 09:20:52
Nemyslím, že bychom měli formu vzdělávání přizpůsobovat africké savaně nebo pákistánským horám. Našim úkolem je připravit mladé lidi na život v moderní informatické společnosti našeho sociálně-kulturního prostředí. Vyjadřovat osobní antipatie či sympatie k informačním technologiím je tak trochu mimo mísu, protože pro příští generace bude aktivní využívání ICT naprostou nutností a přirozeností. Desítky let učíme mladé lidi pracovat s knihami. A jaký je výsledek? Mladí nečtou, a pokud čtou, tak často nerozumí… Proto si myslím, že není podstatné, zda budeme pracovat s e-učebnicemi nebo s klasickými knihami, ale zda je vůbec namotivujeme ke čtení a naučíme je informacím v textu rozumět.
Neznámý uživatel2015-03-12 09:06:36
A co kombinace obojího? Už jste potěžkali tašku prvňáčka? Myslím, že nošení tabletu místo učebnic by bylo zdravější pro dětská záda a používání učebnic se přece nevylučuje. Pokrok nezastavíme a děti budou umět používat obojí :-)a to je dobře.
Neznámý uživatel2015-03-10 11:06:49
Je opravdu velmi smutné, že se dnešní děti již pomalu ani neumějí podepsat. Stále větší elektronizace světa povede k postupnému úpadku civilizace.
Neznámý uživatel2015-03-09 09:55:21
Věřím, že zdravý rozum zvítězí a moderní technologie se nestanou alfouz a omegou vzdělávání našich dětí. V tomto směru musíme myslet globálně a uvědomit si, jakou část života člověka tyto technologie tvoří ve světovém měřítku. Myleme na to, že není jen Evropa a nejsou jen vyspělé země. Nač bude člověku tablet v africké savaně? Vezmu si na dovolenou papírovou knihu nebo čtečku? Čím ji asi tak "napojím" někde na pláži nebo při kempování v horách. A to nemusím ani zmiňovat blackout, který je jen otázkou času. To se teprve ukáže, k čemu nám vyspělé technologie jsou a jestli je rozumné nahradit jimi selský rozum a praktické životní dovednosti.
Neznámý uživatel2015-03-09 07:48:47
Smutné je, že asi nahradí. Problém v tom však nevidím. Zásadní problém tkví v tom, že děti nerozumějí tomu, co čtou. To samo o sobě není chyba moderních technologií, ale spíše vzdělávacího systému, který těmto dětem nedokáže vysvětlit, jak s informacemi a daty pracovat.
Mgr. Dalibor Fusek2015-03-08 21:50:10
Vzhledem k významnému a zásadnímu rozvoji moderních elektronických technologií v posledních letech by nás zajímalo, zda si myslíte, že elektronické knihy a tablety nahradí klasické učebnice a učební pomůcky? Věříte, že se bude vývoj upírat tímto směrem a případně, zda je to správná cesta?
Pátek 29.09.2023, svátek má Michal


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jak se stavíte k nástupu umělé inteligence do oblasti vzdělávání?

  1. AI využívám a podporuji (3)
  2. AI využívám, ale nelíbí se mi to (0)
  3. AI nevyužívám (8)
  4. AI nevyužívám a chtěl(a) bych ji zakázat (1)
  5. Nemám na věc názor (0)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.