Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Petici proti otevření škol podepsalo přes 80 tisíc lidí (13.4.2020-19.4.2020)

Neznámý uživatel2020-04-19 14:15:52
Další otázka pro pomyslného kompetentního čtenáře: proč jsou ve sdělovacích prostředcích pouze ředitelé gymnázií? To nemáme jiné střední školy? Myslím, že právě gymnázia mají nejmenší problémy ze všech středních škol. Šprtavé děti, žádné praktické vyučování, převis zájmu, dost prostředků i výukových prostor. Rozdělit výuku není problém. Tak jaké problémy?
Neznámý uživatel2020-04-17 11:59:57
2020-04-16 16:13:20 No, ono to dožene nás, protože tatínci zadupou na inspekci, inspekce zadupe na ředitele, ředitel zadupe na zástupce a zástupci zadupou na učitele. Já zatím postrádám jakýkoli kompetentní názor na: 1. Mrtvé brouky, tedy nekomunikující žáky SŠ, kteří podle všeho už do školy nepůjdou. 2. Žáky, kteří prostě nemohou objektivně pracovat v odborných předmětech, jako např. počítačové modelování, k němuž je potřeba velmi slušný počítač a výkonné připojení. 3. Odborný výcvik, který se těžko dá distančně zvládnout, přitom to je to jediné, co se po učni požaduje. Soustruh má asi doma málokdo.
Pokud toto tlachání opravdu čte někdo kompetentní, navrhuji podmínečné přijetí do vyššího ročníku s povinností složit dodatečnou zkoušku do konce října. Plus čestné prohlášení o důvodech, proč nemohl žák pracovat.
Neznámý uživatel2020-04-17 11:19:24
Do základní školy povinně všichni, kteří z jakýchkoliv důvodů nepracují dle dle učitelských pokynů doma, doplnit těmi, kdo chtějí přijít až do počtu (např.) 15 - při nadbytku klidně losovat a po týdnu vyměnit; učit max. 4 zkrácené hodiny (30 min.) denně; ostatní - samostatní - si se zadanými úkoly přes mail už nějak poradí. Učitele, kteří se z jakýchkoliv důvodů neodvažují před žáky předstoupit naživo, nechat připravovat zadání a opravovat úkoly pro žáky, kteří zůstanou doma.
Neznámý uživatel2020-04-16 16:13:20
Jednou větou je týdně pokárám, abych s ignoranty více neztrácel čas a věnuji se těm, co spolupracují. Ignorantům to nechám sežrat v budoucnosti, však ono je to dožene. Jejich demotivaci přece nezpůsobil "koronáč", ale destruktivní faktory ve školství již dávno známé. S úsměvem a hlavně zdraví všem kolegyním a kolegům.
Neznámý uživatel2020-04-16 12:26:19
Mohu se zeptat, jak řešíte, ty kteří vytrvale neparticipují? Prostě nedostanete z nich nic kromě výmluv, že jim vyhořel počítač, nemají na počítač, jsou chudí, nemají připojení, blablabla. A je jich docela dost.
Neznámý uživatel2020-04-16 12:24:06
Třeba to bude jako s AIDS - lidi si uvědomili, že není dobré šoustat všechno, co neuteče, stejně tak si možná uvědomí, že vychrchlat se v tramvaji druhému za krk taky není vhodné. Dosud zcela běžná záležitost.
Neznámý uživatel2020-04-16 12:22:33
2020-04-14 11:36:16 dejte se do politiky, určitě to vyřešíte. Jistě byste to brilantně vysvětlil/a ke spokojenosti širokých mas. Vy si neuvědomujete, že jsme v situaci, kterou nikdo nezná a se kterou nikdo nepočítal? Jiná věc je, že žijeme, jako bychom byli nesmrtelní, což je nesmysl. Nevidíte si ani na špičku svého nosu.
Neznámý uživatel2020-04-16 12:16:52
Jak ve středověku odezněly morové epidemie?...
Mimochodem teď se ukáže, jaké postavení má v českých zemích vzdělání. Všichni na ně kašlou. Kdybychom byli v Singapuru, všichni sedí u knih a počítačů a drtí, protože vědí, že vědění je moc.
Neznámý uživatel2020-04-16 10:02:47
Ano, pane kolego, ale začněte s tím, že budete shánět učitele, protože já své rodiče v důchodu (také jsou učitelé a více než 5 let v důchodu učí) již do školy nepustím. Tečka.
Neznámý uživatel2020-04-16 08:58:09
Chápu, že zdraví je až na prvním místě, ale vzhledem k tomu, že neexistuje prozatím žádný plán na dlouhodobé řešení a čekání na vakcínu je poněkud úsměvné, kde je zaručeno, že v září to tu nebude stejné anebo možná i horší, pokud přijde další vlna? Proto si myslím, že se s tím musíme naučít žít a jsem pro návrat dětí do škol, samozřejmě za nejvyšším bezpečnostních a hygienických podmínek.
Neznámý uživatel2020-04-14 11:36:16
V září možná budeme mít větší zkušenosti, získáme je od ostatních zemí, budou další informace o šíření u nás - bude se testovat, vědci svoje zkoumání nezastaví a tak možná budou vhodné léky na tlumení příznaků a lepší zvládání nemoci. Vakcína nebude určitě. Za 4 - 5 měsíců bude ale rozhodně informací více, než máme po měsíci. Další věcí je, že nevěřím vládě, že ví, co činí. Považuji za naprosto nepřijatelný způsob jejich jednání a vyjadřování se k věci otevření škol. Pokud nevědí, co chtějí a neumí vysvětlit, co a proč chtějí udělat, nic jiného než nedůvěru nemohou od občanů očekávat.
Neznámý uživatel2020-04-14 10:09:22
Asi jsme si úplně nerozuměli. Vůbec nezpochybňuji Vaše argumenty - potíže, které by nastaly. Máte pravdu. Ptám se, co v září? Vakcína nebude, respektive nepomůže (představa, že se vakcínou, tedy slabou formou nemoci, naočkují lidé celého světa a získají tak imunitu, není úplně reálná). Nenastoupíme ani v září? Ty obtíže budou stejné. Prvňáčci zahájí distančním vzděláváním?
Neznámý uživatel2020-04-14 08:26:36
Virus samozřejmě nezmizí , stejně jako ostatní viry, ale získáme podstatně delší čas na získání vakcíny Představa, učit ve třídě 30 děti s rouškami v počínajícím létě? Jak zajistit hygienu na záchdech s rouškou ? Jak budou děti jist ve škole - s rouškou ?jak bude probíhat tělesná výchova -s rouškou ? Hudebni výchova- s rouškou? Ano, do školy ano, ale bez roušek! Maturita - ano, ale jak bude probíhat maturitní rozhovor ? 2m od sebe a budeme používat 2m dlouhé ukazovátko pro názorné předvedení místa na miniaturním modelu nebo obrázku ? Musíme si uvědomit, že ne všechny předměty lze zkoušet pouze verbálně. Protože v tomto čase je všechno úplně jinak, musí vzdělávání také fungovat jinak a všichni se s tím se musíme smířit a nesnažit se za každou cenu hledat krkolomné cesty, jak zajistit výuku ve škole fyzickou přítomností na poslední měsíc a půl. Zvlášť, když už se většina žáků i učitelů naučila pracovat systémem vzdělávání na dálku. Postupně si všichni participujici( děti, rodiče i učitelé postupně zvykají, všichni postupně polevuji ze svých, zprvu neústupných požadavků a vzdělávání pokračuje docela dobře . Takže nezahazujme pro necelé dva měsíce těžce vydřené IT zkušenosti, využijeme toho ve prospěch nejen vzdělávání, ale i ve prospěch zdraví nás všech. Doufejme, ze po prázdninách se nám ve škole bude všem dýchat bez roušek lépe.
Neznámý uživatel2020-04-13 21:03:53
Už jsem to psal do někam do komentářů: Ptám se vážně těch, kteří by děti do školy posílali až v září: Myslíte, že virus odletí přes prázdniny do teplých krajin? Asi ne. Takže v září taky nepůjdou? Budeme čekat na co? Až virus zmizí? :-). Nebo nepůjdou do školy nikdy? Nebo v září se rouška lépe nosí?
Neberte to ve zlém, ale vážně by mne zajímal názor kolegů. Vakcína v takovém množství je asi fikce. V čem bude ta situace v září jiná?
Mgr. Dalibor Fusek2020-04-13 16:37:10
Více než 80.000 lidí podepsalo petici, kterou žádají ministra školství Roberta Plagu, aby školy zůstaly uzavřeny do konce školního roku. Signatáři se obávají toho, že by otevření škol zrychlilo šíření koronavirové nákazy. Také se jim nelíbí to, že by děti při vyučování možná nosily roušky. Jaký máte na danou věc názor Vy?
Sobota 18.05.2024, svátek má Nataša


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.