Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Legislativní řešení šikany ve školách (28.3.2016-3.4.2016)

Neznámý uživatel2016-03-31 17:40:00
Proboha, o čem se stále diskutuje? Na Třebešíně kompletně selhalo vedení, pedagogové i rodiče agresorů! Škola je úspěšná v odbornosti a příznaky šikany se raději neřešily. Pokud je ve škole kvalitní všímavý pedagogický sbor spolupracující s rodiči, žádný papír není nutný.( papír snese vše)Je nutné nastavit hranice a nepovolit.Mluvím z vlastní zkušenosti ředitele.
Jiná otázka je, zda nesnížit hranici trestní odpovědnosti.
Neznámý uživatel2016-03-30 20:32:11
Zkušený pedagog náznaky šikany pozná. Nepotřebuje další jalová školení. Informace si najde, když bude mít kde. Potřebuje jasný právní rámec a hlavně potřebuje čas na řešení problému.
Ve školství chybí specialista, který má čas řešit tyto problémy, má kompetence a který bude za to placen. Musí nejen diagnostikovat jako psycholog, ale musí s žáky a rodiči intenzivně pracovat. Běžný výchovný poradce v problémových školách nemá šanci tohle zvládnout.
Neznámý uživatel2016-03-30 08:40:53
Alena Kristová
Je sice dobré, mít zpracovánu problematiku šikany v listinné podobě( nakonec - většina škol ji tak má..), ale mnohem důležitější je vzdělávání a důkladná průprava pedagogů na situace, které mohou šikanu vyvolávat. Připravený pedagog už má cit pro situaci, která se může vyvinout v šikanu a dokáže včas zasáhnout. Takže mohu doporučit programy jako je Minimalizace šikany. Poskytuje nejen teorii, ale také nahlédnutí do reality prostřednictvím kazuistik. Z konkrétních případů, jejich průběhu a řešení se můžeme velmi dobře poučit. A nebojte se do toho ivestovat čas i nějaké peníze na DVPP!
Otakar Jíra2016-03-29 11:07:26
Domnívám se, že současný právní řád vytváří dostatečné předpoklady k tomu, aby byla účinným způsobem eliminována šikana ve školách (i když tzv. "mazáctví", ať už na základních, středních a vyšších odborných - a bohužel i v mateřských školách asi nebude odstraněno nikdy);nebylo by ovšem od věci na solidním odborném základě znovu oživit diskusi o věkové hranici trestní odpovědnosti. Za dosud ne plně fungující považuji metodické pokyny a návody (zejména jejich kreativní využívání), míru a kvalitu pozornosti věnovanou této problematice v rámci DVPP (především u pedagogických pracovníků, kteří se této problematice věnuji profesně - viz zákon O pedagogických pracovnících) a v neposlední řadě i zkvalitnění vysokoškolské přípravy budoucích pedagogů (např. v otázkách sociální pedagogiky a sociální psychologie).
Mgr. Dalibor Fusek2016-03-28 15:00:27
Zajímalo by nás, zda si myslíte, že je ze strany MŠMT potřebné a nutné inovovat právní předpisy tak, aby lépe řešily oblast šikany v našich školách?
Čtvrtek 08.06.2023, svátek má Medard


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.