Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Je potřeba zvýšit fyzickou aktivitu českých dětí ve školách? (22.12.2014-4.1.2015)

Neznámý uživatel2015-01-03 17:56:53
Naštěstí pracuji v mateřské škole, kde děti ještě nejsou moc pohodlné a pohyb je baví, máme vlastní tělocvičnu, vymýšlíme dětem různé pohybové aktivity, denně chodíme ven, nemáme daleko do lesa, k rybníku a máme dobře vybavenou školní zahradu - podotýkám, že jsme vesnická mateřská škola. Ale když se dětí zeptám, co dělají po příchodu domů, málokteré teď v zimním období chodí ven, výmluvy rodičů jsou různé až úsměvné.
Neznámý uživatel2015-01-03 09:01:11
Dobrý den,určitě je to dobrý nápad,ale to by musela spolupracovat hlavně většina dnešních rodičů,protože se snaží děti odkládat k počítačům,tabletům hlavně aby je děti moc neobtěžovaly.Přitom dnešní děti jsou pořád stejné jako bývaly dřív,ale je potřeba se jim věnovat a nabídnout jim nějakou aktivitu třeba zrovna fyzickou a nespoléhat se jenom na školku nebo školu.
Neznámý uživatel2014-12-31 13:40:35
Dobrý den,hlavně, že kritizovali základní školy praktické, které už dávno 3 hodiny TV mají a vyučují!
Neznámý uživatel2014-12-30 12:57:15
Určitě je to dobrý nápad a souhlasím s názory nekterých uživatelů, ale jeden mě spíše pobavil: Dnešní děti jsou zásadně jiné než bývala generace jejich rodičů. Tělocvik nepovažují za zábavu, ale spíše za utrpení = jsem ročník 1982 a během tělocviku na zš jsem neustále hráli pouze vybíjenou či střeleckou, paní učitelka na nás neustále jen křičela "Vy vrány, co tam stojíte a ....." Rozhodně jsem tělocvik nebrala jako zábavu, spíše jako utrpení, jelikož mi míčové hry nešly vůbec a byla jsem spíše na atletiku. Paní učitelka celou hodinu jen stála, křičela a pískala na píšťalku. :-(
Pokud ale budou hodiny promyšlené, různorodé, aby se v nich mělo šanci najít každé dítě, je to bezvadný nápad. Ze zkušenosti z naší školy (kde nyní pracuji) je to spíše o člověku, který k pohybu děti vede. A rodina zde má zásadní roli, v tom naprosto souhlasím. Je až s podivem, že venku nepotkáte skoro žádné děti, tráví hodiny u pc a tv a přichází tak o nezapomenutelné zážitky. A pak jezdí do lázní s obezitou aj.
Neznámý uživatel2014-12-30 09:28:59
Určitě ano, ale jak to udělat, to už nikdo neví... dokud bude mít rodič nad školou navrch, tak se obávám, že se nic nezmění...
Neznámý uživatel2014-12-29 16:43:51
Určitě je to potřeba, jen je nutné, aby to pochopili rodiče, kteří píší stále omluvenky na Tv, někdy, bohužel, i lékaři. Také je nutné při hodinách Tv odhadnout na co dítě stačí a ne je ztrapňovat, že jsou nešikovné.
Neznámý uživatel2014-12-29 13:36:12
Mgr. Taťána Houdková
Je to potřeba pro zdravý vývoj dítěte a to nejen po fyzické stránce, ale i psychické. Učím na 1.stupni ve škole, kde nemáme tělocvičnu. Naše děti se radují z pohybu. Je otázka, co jim nabídneme a co od nich požadujeme nebo očekáváme. Je třeba dát jim prostor.
Neznámý uživatel2014-12-26 15:16:23
Podle mého je to dobrý nápad, protože se tím zvýší odolnost dětí proti nemocem. Je však otázka, zda zvýšení dotace bude přidáním jedné hodiny ke stávajícím hodinám či má dojít k odčerpání 1 hodiny z jiného předmětu a tím se objevuje nová otázka z kterého předmětu bude tato hodina odebrána.
Neznámý uživatel2014-12-24 12:36:07
Podle mne je to zcela jistě zajímavý nápad, mám jen obavu, že se nesetká s vřelým přijetím. Dnešní děti jsou zásadně jiné než bývala generace jejich rodičů. Tělocvik nepovažují za zábavu, ale spíše za utrpení. Každopádně jsem zvědavý, jak to bude vypadat.
Mgr. Dalibor Fusek2014-12-24 10:27:04
V následujících dvou týdnech bychom se Vás chtěli zeptat, zda si myslíte, že zvýšení dotace tělesné výchovy v základních školách na tři hodiny týdně, je správných směrem ke zlepšení fyzické kondice a zdraví českých dětí.
Sobota 16.10.2021, svátek má Havel


Přihlášení





Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Která z uvedených politických stran či uskupení (koalic) má podle Vás nejlepší program v oblasti vzdělávání?

  1. Spolu (0)
  2. PirSTAN (1)
  3. ANO (0)
  4. SPD (0)
  5. Některá jiná (0)
  6. Nedokážu odpovědět (0)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.