Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Jsou jednotné závěrečné zkoušky cestou správným směrem? (26.1.2015-1.2.2015)

Mgr. Helena Pačesová SOŠ Karlovy Vary, s.r.o.2015-01-30 10:04:36
Forma praktické zkoušky je jednoznačným návratem o 20let zpět. Témata neakceptují moderní technologie. Žáci kteří absolvují OV přímo v praxi u jednotlivých firem jsou nuceni složit zkoušku na cvičných modelech ve školách nebo na připravených pracovištích mistry OV.
Neznámý uživatel2015-01-29 08:15:54
Lze konstatovat, že JZZ má a bude mít pozitivní dopad. Bude ovšem nutné doladit některé aspekty, jako např. realizaci praktické zkoušky ve firmách, nebo zohlednění orientace příslušného oboru v rámci ŠVP na specifické podmínky firmy, ve které žáci praktikují.
Neznámý uživatel2015-01-28 11:33:45
Jednoznačně ANO. Neoblíbené budou - tam, kde bude strach z neúspěchu. Laťka zkoušek v našem školství je ovšem nasazena již velmi nízko, protože je nutno mít vystudovanou převážnou část populace. Centrálními zkouškami se zjistí i úroveň výuky na jednotlivých školách. Ovšem pozor: je nutno zabránit podvodům zejména nezávislým dohledem.
Neznámý uživatel2015-01-28 07:46:54
Dle mého názoru ANO. Ale s podmínkou, že bude nastavena hranice úspěšnosti a tím možnost přijetí na gymnázia a střední školy. Ostatní žáci se tedy budou vzdělávat v učebních oborech. V současné době jsou na maturitních oborech žáci, kteří byli přijati z ekonomických důvodů, ale studium nezvládají. Učitelé se přizpůsobují a úroveň klesá a klesá. Žáci na ZŠ ve druhém pololetí odmítají pracovat, není nástroj, jak je přimět k práci a tento návyk si pak přináší i na SŠ. Zároveň by si přípravou na přijímací zkoušky opakovali a upevnili znalosti z MA a ČJ. Eva Valterová
Neznámý uživatel2015-01-26 14:46:07
My jsme ve škole zkoušeli nejprve přístup vlastních zkoušek, postupem času jsme ovšem přešli na jednotné zadání. Musím říct, že nyní za tento počin mohu MŠMT (spíše však NÚV) pochválit. A s tím se ve školství často nesetkáváme. :)
Neznámý uživatel2015-01-26 08:19:25
Naopak od státní maturity byl u tohoto projrktu zvolen velmi kvalitní přístup, a to především v dlouhodobé nepovinnosti, kdy si jednotlivé školy mohly vyzkoušet, do čeho půjdou. Všimněte si také, jak klidně celý proces proběhl a z mediálního hlediska byl absolutně neviditelným.
Mgr. Dalibor Fusek2015-01-25 23:18:25
V tomto týdnu bychom se Vás rádi zeptali, jaký máte názor na povinné zavedení jednotných závěrečných zkoušek do našeho vzdělávacího systému. Bude se jednat o obdobu (a to včetně neoblíbenosti) povinných státních maturitních zkoušek anebo v nich spatřujete příležitost pro české školství?
Čtvrtek 08.06.2023, svátek má Medard


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.