Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít

Diskuzní fórum

Služba slouží všem osobám, které mají zájem diskutovat na témata z oblastí vzdělávání a školství. Z důvodu lepší orientace v systému diskusního fóra jsou jednotlivé příspěvky členěny na kategorie a podkategorie dle logické struktury.


Jak vypadají skutečné nové platové výměry po navýšení tarifů? (27.11.2017-3.12.2017)

Neznámý uživatel2017-12-11 06:54:54
Jsme škola pouze s 1. stupněm, osobní ohodnocení nemáme, hodiny nedělíme naopak slučujeme. Na navýšení nám chybělo několik tisíc korun, pokryla jsem je z rezervy. Mohla bych dát o to vyšší odměny, ale i tak máme odměny jedenkrát ročně na slušné úrovni. Beru to tak, že nemá smysl se vztekat kvůli chybějícím cca 4 tisícovkám, když celé financování školství je mizerné a nemotivující.
Neznámý uživatel2017-12-06 22:00:48
A ještě dodatek...pracovala jsem na škole, kde bylo znát, jak jsou tyhle "uklízečky"(u nás ve škole tenhle termín neužívají ani žáci!!!)Na podobné škole jsem naneštěstí chvíli pracovala. Žáci si po vyučování odmítali po sobě uklidit- na to máme uklízečky! Raději budu zaměstnaná tam, kam chodí do školy Váš syn:-) Určitě jsou tam lepší osobní vztahy a nepracuje se tam jen za peníze! 8000Kč osobka, no to se máte čím chlubit!
Neznámý uživatel2017-12-06 21:48:32
RE:2017-12-06 13:57:10
Je ubohé šetřit na neped.pracovnících. Zkusil/a jste si někdy za ty peníze uklízet nebo se otáčet v kuchyni? Já-jako ředitelka školy- ano. Než sepíšu pracovní náplň zaměstnance, seznámím se osobně s náplní práce. A vězte, že vím, o čem mluvím. Nechci šetřit na platy učitelů tím, že seberu nepedagogickým zaměstnancům. Styďte se!!!
Neznámý uživatel2017-12-06 13:57:10
Ušetřit pracovní síly se dají, stačí chtít a využít příležitosti. Dřív u nás na škole uklízely čtyři uklízečky a byl jeden školník a ve školní jídelně tři kuchařky. A ty uklízečky měly pracovní dobu 8 hod. od rána do odpoledne (co by tam jako dělaly, když tam jsou děti?). A nyní máme tři a školníka, ale s úvazkem 0,5 každý a ty uklízečky chodí odpoledne. A v jídelně vaří již jen 2 kuchařky a jde to. No a máte ušetřeno pro učitele na odměny. A jsou i mnohé jiné možnosti (evropské peníze, část práce provozních zaměstnanců do služeb, vyjednávání se zřizovatelem a pod.) U nás osobka jsou (i 8 000/měsíc), na odměny mám pro 20 lidí na konci roku 400 000,- (není to terno, ale jakž takž to jde). A tarify jsme navýšili a nikde nesebrali, tak já nevím.
Můj syn chodí do školy, kde mají 3 úředníky, dva školníky a čtyři kuchařky v plných úvazcích.(škola je do 200 dětí) a dva zástupce ředitele (pro 1. a 2.st.). To se nedivím, že učitelé nemají osobka a odměnu nedostali nikdy. Takže nechci chválit financování českého školství, je to bída a těm 130% nevěřím, ale extrém bez osobek a odměn nutný tedy také není.
Neznámý uživatel2017-12-04 11:45:56
Uživateli 2017-12-02 09:38:58
Vážený, nerozčilujte se a nebuďte hrubý, jste přeci pedagog a máte rád diskusi. Jen v diskusi najdete pokrok a cestu vpřed. Věřte, já mám informací dost, věřím, že víc než Vy. To vše je pravda, že musíte dělit elektrikáře na OV. Já nemluvím o povinném dělení, které je dnes pouze u jazyků a na OV - skupiny. Mluvím o zbytečném dělení, které na některých školách je praktikováno. Třeba TV na chlapce a dívky. Matematika - aby byly lepší výsledky u maturity atd. atd. Pokud dělíte jen zákonem povinné a nemáte na odměny a osobní příplatky, máte optimální počty zaměstnanců se zkrácenými úvazky a příplatky za vedení je problém jinde - zřizovatel. Ten dostane od MŠMT normativně přidělené prostředky a holt Vám nedá vše, něco si uškrábne na dotování nenaplněných škol, které chce v regionu udržet. Vždyť ti krajští politici jsou z těch vesnic a městeček, kde je třeba ta školská zařízení udržet, žijí tam přeci jejich voliči. Je třeba zajednat se zřizovatelem a bude lépe. A nemračte se, je krásný den.
Neznámý uživatel2017-12-04 10:01:35
Platové výměry s 15% navýšení. Osobní jsem učitelkám snižovat nemusela. Odměny máme 2x do roka a hodně příjemné. U nás super:)
Neznámý uživatel2017-12-02 15:45:34
Máme podepsané nové platové výměry s 15% navýšením. Osobní příplatky nemáme už dva roky. Odměny cca dvakrát ročně ve velmi směšné částce kolem 500 Kč. Bohužel bez rozdílu, kolik toho kdo pro školu a pro děti dělá. Pro mnohé je to celkem demotivující stav. Osobně věřím, že chybou u nás je špatná personální politika ředitelky školy.
Neznámý uživatel2017-12-02 09:38:58
Uživateli 2017-11-30 08:02:42, který mě trochu rozčílil.
Dělíme třídy jen kvůli jazykům a pak kvúli bezpečnosti práce(=zákon), např. u elektrikářů-silnoproud nesmí být víc než osm ve skupině při praktickém měření(=povinný předmět), tak blbě nekecejte, když máte málo informací, u dalších oborů to je podobné.
A stát řve (resp. ti, co jej špatně řídí), jak chce řemeslníky, ale pořádná podpora nikde. Kdyby nás to nebavilo (někteří žáci jsou hodně dobrý), tak v tomto prolhaném resortu už dávno nesme, to mi věřte.
Neznámý uživatel2017-12-01 17:19:46
Všem zvýšeny tarify podle tabulek, osobní příplatky jsem bohudík snižovat nemusela za 3,5 roku ve funkci a odměny na Vánoce jsou více než slušné:-)U nás se učitelé, myslím, špatně nemají.
Neznámý uživatel2017-12-01 15:02:29
Všem zaměstnancům jsem přidal podle tabulek na tarifech. Osobní příplatky jsem nesnižoval, ba někteří učitelé dostali přidáno, protože jim přidali z poraden IVP, na které nedostáváme ani korunu. No a v průměru půjdou cca s 20 tisícovou odměnou na Vánoce.
Neznámý uživatel2017-12-01 08:31:04
Tak ten můj na sféru školství docela dobře:) Kdysi jsem šel učit s tím, že na mě bude vidět a budu chud. Chud věru nejsem a to první mi nevadí. Ono se někdy zapomíná, že na učitele chodí někteří ne z neschopnosti dělat něco jiného, ale prostě proto, že uznávají trochu jiné hodnoty, než je Bentley v garáži. Když něco chci, tak to třeba nejde hned, no a co, aspoň si toho budu víc vážit. Nehodlám trávit život v zakyslosti.
Neznámý uživatel2017-12-01 07:55:02
U nás vše OK - platy navýšeny, osobko zůstalo a jsou i slušné odměny. Asi záleží na tom, jak se vede škola a personální politika.
Neznámý uživatel2017-11-30 08:02:42
Tam, kde nemáte na osobní příplatky a odměny - špatná personální politika. Moc dělených hodin, moc pedagogů na počet žáků, moc funkcí ve vedení a dalo by se pokračovat. Je třeba udělat personální a organizační změny a věřte, bude líp.
Neznámý uživatel2017-11-30 07:32:37
U nás také vše v pořádku. Máme osobní a budou i odměny. Je třeba ohodnotit kvalitní práci kolegyň.
Neznámý uživatel2017-11-30 07:22:18
U nás je vše v pořádku, na nových výměrech je 15% navýšení tarifního platu a osobní příplatek zůstává ve stejné výši . A kromě toho ještě dostáváme odměny za jakýkoliv mimořádný úkol. Není všude všechno špatně.
Neznámý uživatel2017-11-29 20:10:01
Jsem z církevní školy, žádné navýšení tarifu se nekonalo.
Neznámý uživatel2017-11-29 17:57:30
Nehrajte si na slovíčkaření, každý ví, o co jde. Jenže většina z nás je s tímto příplatkem již několik let na nule, tak už ani nevíme, jak se správně jmenuje. Je to stejné jako např. s veřejným činitelem (také dle zákona neex.), který je nahrazen úřední osobou. A protizákonné snížení příplatku to je vždy v případě, pokud nebyl zaměstnanec před tím písemně upozorněn na zhoršení pracovní morálky.
Neznámý uživatel2017-11-29 11:40:19
Chtěl bych připomenout jednu maličkost. Nevím, proč všichni užíváte nepřesné označení (osobní ohodnocení). Osobní ohodnocení nemůžete mít v platovém výměru nikdo, neboť žádné neexistuje. Dle zákoníku práce vám může být přiznán osobní příplatek.
Neznámý uživatel2017-11-29 07:29:51
Upozorňuju, že protizákonné to není. Protizákonné by to bylo, pokud by odebrání nebylo doplněno konstatováním, že je způsobeno zhoršením pracovní morálky zaměstnance.Což snad není. Někteří ředitelé to ale tímto způsobem obejdou a ejhle, už je to v pořádku ....
Neznámý uživatel2017-11-29 00:58:16
Uživateli 2017-11-28 17:53:59.
Snížení osobního je v tomto případě protizákonné, najděte příslušné paragrafy. Ale rozhádáte se s ředitelem, takže se na to nakonec vykašlete, protože jak je u nás zvykem, většina kantorů po sobě nechá šlapat.
Neznámý uživatel2017-11-29 00:52:41
Nové platové výměry jsou pořád menší, než např. výměry pro skladníka (viz učitelské noviny z min. týdne nebo letáky na nástěnkách marketů), kterému stačí nějaké zaškolení a ne pětileté studium. Proto rada mladým:
do našeho resortu rozhodně nechoďte.
Neznámý uživatel2017-11-28 21:30:29
Máme podepsané nové platové výměry s 15% navýšením. Osobní ohodnocení nemáme asi 10 let, takže není co nám vzít.
Neznámý uživatel2017-11-28 19:18:40
Tarify jsou ok. Ale,nevíte někdo,jak bude vypadat financování od nového roku? Byly avizované změny financování od nového roku 2018.Pro malotřídku je financování "na žáka" likvidační.
Neznámý uživatel2017-11-28 17:53:59
Do tarifů navýšení proběhlo, ale bylo sníženo osobní.
Neznámý uživatel2017-11-28 08:22:08
Navýšení proběhlo, OP pedagogů - 0, na odměny - 0
pouze tarify, pouze tarify.......
Neznámý uživatel2017-11-28 07:03:59
U nás také vše v pořádku, odměny dostaneme za navíc vykonanou práci.
Neznámý uživatel2017-11-28 06:39:03
Na základním platě bylo vše splněno.
Osobní hodnocení už nemáme 5 let,tak nevím o čem je řeč.
Aspoň,že občas zvýší tarifní platy a plní své sliby.
Neznámý uživatel2017-11-27 19:20:48
U nás vše proběhlo v pořádku, skutečně mám na novém platovém výměru o cca 15 % více. Velmi milé překvapení.
Mgr. Dalibor Fusek2017-11-27 07:54:52
K 1. listopadu proběhlo navýšení tarifních platů jak pedagogických, tak i nepedagogických pracovníků. Podle schváleného nařízení vlády se mělo jednat o 15% navýšení. Začínají se však objevovat informace, že v souvislosti s tímto navýšením došlo na mnoha školách ke snížení tzv. osobního ohodnocení. Zajímalo by nás, jak je tomu ve skutečnosti u Vás?
Sobota 20.04.2024, svátek má Marcela


Přihlášení





Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn

Aktuální anketa

Jaký je Váš názor na změny v PHmaxech?

  1. Změny napomůží k optimálnějšímu financování školství (5)
  2. Změny nejsou perfektní, ale je to krok správným směrem (1)
  3. Změny uškodí kvalitě vzdělávání (6)
  4. Změny zásadně likvidují české školství (0)
  5. Nemám na věc jasný názor (2)


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.