Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít


Vydávání vysvědčení



Týká se druhu škol:

ZŠ, SŠ,

Legislativní rámec

  • Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)
  • Vyhláška č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku

Popis řešené oblasti

V pololetí a na konci školního roku je žákům základních a středních škol vydáváno vysvědčení, které je hodnocením jejich činnosti za uvedená časová období.

Doporučené materiály (včetně obecně závazných právních norem podzákonného charakteru)

Tučně jsou zvýrazněny poslední 3 vložené dokumenty

  • Informace k vyplňování ročníkových vysvědčení ve středních školách a v konzervatořích
  • Informace k vyplňování vysvědčení na základních školách

Vzorové materiály

Tučně jsou zvýrazněny poslední 3 vložené dokumenty

    Virtuální sborovna

    Virtuální šuplík

    Lexikon pedagogických termínů

    Co vyplývá z legislativy

    Odkaz na ustanovení právního předpisu

    (nejedná se vždy o doslovné znění příslušného ustanovení právního předpisu, ale o jeho zjednodušený význam)
    Každé pololetí se vydává žákovi základní školy vysvědčení za první pololetí lze místo vysvědčení vydat žákovi výpis z vysvědčeníZ 561/2004, § 51, odst. 1
    Každé pololetí se vydává žákovi střední školy vysvědčení. Za první pololetí lze žákovi vydat místo vysvědčení výpis z vysvědčeníZ 561/2004, § 69, odst. 1
    V posledním vyučovacím dnu období školního vyučování se předává žákům vysvědčení, po ukončení prvního pololetí může škola vydat místo vysvědčení výpis z vysvědčeníV 16/2005, § 3, odst. 1
    V závěrečném ročníku středního vzdělávání se předává žákům vysvědčení v posledním vyučovacím dnu posledního týdne před zahájením společné části maturitní zkoušky nebo před zahájením ústních zkoušek závěrečné zkoušky, obdobně se předává vysvědčení žákům v konzervatoři před konáním společné části maturitní zkoušky a před konáním ústních zkoušek absolutoria. Žákům třetího ročníku oborů vzdělání poskytujících střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou se předává vysvědčení v posledním vyučovacím dnu posledního týdne před zahájením ústních zkoušek závěrečné zkouškyV 16/2005, § 3, odst. 1
    V případě, pokud se koná odborná nebo umělecká praxe nebo sportovní příprava v období hlavních prázdnin a vyučování se v období školního vyučování zkracuje o počet vyučovacích dnů odpovídající délce odborné nebo umělecké praxe nebo sportovní přípravy, se žákům vysvědčení předává neprodleně po doložení splnění odborné nebo umělecké praxe nebo sportovní přípravy v předepsaném rozsahuV 16/2005, § 3, odst. 2

    Diskuzní fórum

    Vydávání vysvědčení

    Poznámka

    Úterý 23.07.2024, svátek má Libor
    

    Přihlášení





    Zapomněli jste heslo?
    Proč se registrovat? Registrovat
    Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

    jsme vždy ve spojení s Vámi

    Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


    Další ankety Vložit anketu

    Dnešní počasí v krajích ČR

    Počasí

    Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.