Vzdělávací služby

O co jde?

Náš portál je nástroj, ve kterém lze nalézt veškeré potřebné informace z oblastí vzdělávání a trhu práce. Nabízíme nepřeberné množství služeb vedoucích ke zkvalitnění Vašeho vzdělání.

Pro koho to je?

Pro každého, koho zajímá vzdělávání anebo trh práce. Našimi klienty jsou ředitelé škol a jejich zástupci, učitelé, žáci, studenti a jejich rodiče, stejně tak firmy a jejich zaměstnanci.

Proč zrovna my?

Protože u nás naleznete vše, co se vzdělávání a trhu práce týká. Pracujeme systematicky a naše databáze se neustále rozšiřují. Jsme profesionálové, nejen, že víme, co chcete, my víme i co potřebujete.

Chat
Napište nám Váš dotaz Zavřít


Náš komentář

Zde Vám přineseme naše komentáře, zhodnocení či glosy k tématům, které nás zaujmou. Upozorňujeme, že se jedná pouze o náš osobní názor, někdy také využijeme prostředků nadsázky. I z tohoto důvodu doufáme, že se nikoho nedotkneme. Zcela jistě to není náš cíl.

23.1.2014

Lex Salámos Babiš

„Přicházíme se zcela novým pojetím politiky. Už nás nebaví se dívat na ten marasmus, co zde předvádějí tzv. ustálené strany.“ Pamatujete si ještě, kdo a kdy tato slova vyřkl? No samozřejmě, že si je pamatujete. Ta kampaň byla opravdu obrovská, nebylo možno ji jakkoliv ignorovat.
V žádném případě nejsem osobou, která by škarohlídně nahlížela na stávající dění a komentovala to slovy: „Vždyť jsem Vám to přece říkal.“ To opravdu nejsem a ani nikdy nebudu. Co se tedy momentálně děje? Kde zmizela ta slova o novém pojetí politiky, o slušnosti a o vzájemné toleranci? Vůbec nikam, vše je prostě při starém. A světe div se, já osobně říkám: „Chvála Bohu za to.“ Opravdu si myslím, že stávající ukázka „marasmu“ je poměrně dobrým odkazem pro naše občany. Především si totiž myslím, že se opětovně ukázalo, že neexistují jednoduchá a laciná řešení. Jestliže si někdo ještě donedávna myslel, že vstupem nových lidí do politiky se vše jako mávnutím zázračného proutku změní, musí být velmi nemile překvapen a zaskočen. Dává to ale svou logiku. Ti, kteří to ještě nepochopili, by měli vědět, že daný problém je zcela logický, vyplývá totiž z principů samotné demokracie. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že ukrajinská politická situace vypadá, jak vypadá. Zřejmě nikoho nepřekvapí, že v Jižním Súdánu probíhá vojenský převrat. Přesto jsou všichni zmatení a rozmrzelí tím, co se děje u nás. Vážení, neděje se nic zásadního. To jen demokracie poukázala na základní nedostatky české společnosti. Těžko lze vybírat schopné lidi z davu, jak se nám zlíbí. Stávající politická reprezentace je pouhým vzorkem naší společnosti. Podívejte se do svého okolí a určete si okruh 200 lidí. A ejhle máte Poslaneckou sněmovnu. A věřte mi, naleznete mezi nimi 10 zlodějů, stejně jako 20 velice schopných lidí, 20 podvraťáků, 50 falešných a mohl bych pokračovat dál a dál. Ve svém důsledku by tito Vaši sousedé tvořili stejnou skupinu, jako je Poslanecká sněmovna. A to dokonce i napříč politickými stranami. Ano, je tomu tak, to je prostě fakt. Existuje vůbec nějaké řešení? Ale to víte, že existuje, má to však jeden háček. To by muselo těch 150 lidí ze vzorku jednat podle logiky a ne podle svého předsevzetí. Řešení je zkrátka velmi jednoduché. Chcete mít v čele své firmy kvalitního člověka? Chcete mít nejlepší fotbalový tým na světě? Tak si jej zaplaťte. Ano, je to opravdu tak jednoduché. Navyšte poslanecký plat desetinásobně a budete se divit. Politika již začne být zajímavá pro opravdové osobnosti a ne pro lidi s kdovíjakým morálním kreditem. Zamyslete se nad tím, co znamená pro schopné lidi plat 50 000 Kč měsíčně v Praze. Je to nic, pokud sami vydělávají několikanásobky této sumy. V globálu by se dané výdaje dotkly z makroekonomického hlediska našeho rozpočtu jen zcela okrajově. Celkový přínos by byl mnohonásobně vyšší. Vracíme se ale zpět do reality. Proč to neuděláme? Uvědomte si, z 200 lidí je 10 zlodějů, 20 podvraťáků, 50 falešných atd. V jejich vlastních zájmu je si ta místa udržet a ne je nabídnout někomu schopnému. A to je odpověď na marasmus nejen u nás. Až budeme lepšími lidmi sami, i naši zastupitelé budou řídit naši zemi lépe.
Průměr: 5,00

6.1.2014

Celý problém je v etice a morálce

Již takřka dvě desetiletí se všichni lidé v této zemi zaobírají otázkami týkajícími se politického dění začínajícími slovy: „Co je špatně, jak je to možné anebo jak se to mohlo stát ….“ A mnoho moudrých lidí na tyto otázky odpovídá. Jednou inteligentně, jednou nepochopitelně, jednou prazvláštně.
Nechci se teď v žádném případě zaobírat těmito odpověďmi. Jen si myslím, že by bylo dobré, podělit se s Vámi o některá má zjištění v dané věci. Existuje politika levicová, pravicová, středová. Existuje politika liberální anebo konzervativní. Ano, to vše je pravda. Celý problém v hodnocení české politiky ale podle mne právě nespočívá v dalším členění a dělení jednotlivých aktérů do té a té škatulky. Celý problém je uschován v tom, jak ve své podstatě funguje demokracie. Češi, zásadně ovlivnění předchozím režimem, totiž více než slova a činy hodnotí jednotlivé aktéry podle vizáže anebo stranické knížky. Nebojím se říct, že politika je u nás do určité míry náboženstvím. Máme věřící (chápejme politicky stabilní lidi), máme bezvěrce (chápejme věčně nespokojené nevoliče) a máme tápající (v podstatě lidi, kteří obměňují situačně své volby). Já osobně považuji za nejzásadnější problém celé naší politiky to, co vlastně lidé od politiků vyžadují. Ačkoliv jsme bývalá komunistická země, kde trh byl dlouhodobě popírán a potlačován, s příchodem nových časů si lidé velmi rychle zvykli na tržní hospodářství. Ano, u nás je politika chápána striktně jako obchod mezi nakupujícím (volič) a prodávajícím (politik). To má však svá úskalí. Politika skutečně není totéž co podnikání. Jestliže Vám v obchodě někdo řekne, že Vám dá léky zadarmo a bude tak činit po dobu čtyřech let, poklepete se na čelo a změníte obchod. Racionálně chápete, že to je nemožné. V případě politiků ovšem mnoho lidí stejnému „blábolu“ uvěří. Jestliže Vám někdo řekne, že jste si sice nespořili na budoucnost, ale postará se o Vás zcela cizí člověk, v tržním prostředí nezaváháte a řeknete si, tam bude asi nějaký problém. Totéž myšlení ale neeviduji u současných důchodců. Jednoduše řečeno, děsím se doby, kdy politici začnou plnit své sliby, neboť ty jsou splnitelné pouze za předpokladu dluhu na dalších generacích. Naše politika je totiž pouhý obchod, kdy na jedné straně stojí nemorální a neetičtí politici, kteří využívají negramotnosti a lenivosti českých občanů k realizaci svého snu. Tím samozřejmě není obecné blaho, ale čtyři klidné roky strávené slibováním a vymýšlením výmluv, proč se dané nepodařilo splnit. Nehledejme godota, problém není v politicích, ti byli vybráni z našich řad. Problém je pouze a jenom v tom, že si každý jednotlivý občan musí uvědomit co je a není reálné a následně poté se podle nastavených pravidel chovat. S přístupem „Mně je to jedno, dej mi co nejvíc, pak tě možná zvolím, ale nechci nic dělat“, se očividně moc daleko nedostaneme. Na druhou stranu je to spravedlivé.
Průměr: 4,00

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Úterý 23.07.2024, svátek má Libor


Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
Proč se registrovat? Registrovat
Registrací dostanete přístup do všech sekcí portálu. Můžete rovněž objednávat služby v placených sekcích anebo využívat bonusů Systému bonifikace.

jsme vždy ve spojení s Vámi

Facebook Google plus ICQ-671236329 Skype Twitter LinkedIn


Další ankety Vložit anketu

Dnešní počasí v krajích ČR

Počasí

Používáním webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie.